Zbrodnia (2014-2015)
Zbrodnia: Sezon 1 Zbrodnia Sezon 1, Odcinek 3
Odcinek Zbrodnia (2014-2015)

Odcinek 3

41m
6,8 360
ocen
6,8 10 1 360
Zbrodnia
powrót do forum s1e3

Jest to już swego rodzaju natręctwo gdzie w filmach i serialach przy pojawieniu się wątku cukrzycy/cukrzyka wiedza na ten temat jest totalnie z dupy. Mam nadzieje ze ktoś po obejrzeniu tego serialu nigdy nie zachowa się przy ratowaniu cukrzyka w ten sposób co pan komisarz Tomasz. Nigdy, przenigdy nie podajemy insuliny osobie nieprzytomnej. Poza tym fakt ze zapomniała wziąć insuliny nie objawia się w ten sposób.. rozumiem jeśli by wzięła za dużo lub zapomniała zjeść. Wprowadzanie w takie w błędy widza może nieść za sobą naprawdę fatalne skutki.. nie rozumiem jak można podstawowych informacji na temat choroby jaką ma bohaterka w serialu nie zweryfikować. Już nie mówię o tym ze nie sprawdzała poziomu cukru przed iniekcją.. no ale może robiła to w ukryciu w takim razie. D r a m a t :(

kaama_jla

Weszłam właśnie specjalnie tutaj, żeby napisać swoje oburzenie na ten temat. Jak potem ludzie mają reagować i wyobrażać sobie cukrzycę, jak w filmach i serialach przedstawia się tę chorobę w tak nieprawdziwy sposób!!! Mam nadzieję, że uda mi się napisać bezpośrednio do scenarzysty. Nikt tak nie reaguje na wysoki cukier i nie tak szybko ... Nieraz w życiu, może nieodpowiedzialnie, ale musiałam wytrzymać brak insuliny i wytrzymałam 12-24 h i nadal chodziłam o własnych nogach ...

Angelika_Janosz

Watek o cukrzycy, spowodował, ze aż się zagotowałam. Co za kompletnie niedouczenie, masakra... ten film może jeszcze kogoś zabić. Utrata przytomności następuje tylko i wyłącznie po przedawkowaniu insuliny tzw. Hipoglikemia... jeżeli ktoś się czuje słabo musi niezwłocznie napić się czegos super słodkiego albo zjeść glukozę... wiec ta sytuacja zasłabnięcia mogłaby mieć miejsce tylko i wyłącznie wtedy jak nie miałaby ze sobą cukru! Podanie osobie nieprzytomnej insuliny ZABIŁOBY ja na miejscu.

Klaudia_Kadlubowska

Podzielam w pełni spostrzeżenia. Dodam tylko ironicznie, że podanie czegoś słodkiego byłoby zbyt banalne i "niefilmowe" i może to jest przyczyną "gafy". Jednak bardziej stawiam niestety na ignorancję. Swoją drogą, ciekawe, jak jest w książce? A jako przykład profesjonalnego wykorzystania motywu diabetycznego polecam holenderski film "Czarna księga". I nie tylko z tego powodu ten, jak na niderlandzkie warunki, wysokobudżetowy wojenny obraz jest wart polecenia.

Kaziutek1966

Wkurza mnie takie cos, bo potem ludzie ogladaja takie glupoty i mysla, ze tak jest. A jak kiedys zaslabne na ulicy i ktos zauwazy w mojej torebce insuline, jeszcze mi ja wstrzyknie i mnie szybciutko niechcacy sprzatnie, bo widzial w serialu jak trzeba sie zachowac... PS dziekuje za polecenie... Ogladalam kilka dni temu stary dobry panic room, gdzie tez jest tez pojawia sie ten motyw jednakze wstrzykuja osobie Glucagon i jest to jasno pokazane, a nie insuline...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones